Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱 +380 (93) 875-33-03

Технічні параметри плитки , звичайно ж, грають величезну і навіть в деяких випадках першорядне значення, але тільки вибираємо ми найчастіше керамічну плитку за зовнішнім виглядом, виходячи з простого життєвого правила "подобається - не подобається" . І це правильно. Справа в тому, що керамічна плитка не просто будівельний матеріалу. Вона - важлива складова, а часом і домінанта інтер'єру, а тому й підходити до її вибору слід повною "естетичної готовності".

Як правило, сучасна керамічна плитка продається колекціями (серіями). Умовно всі наявні на ринку колекції керамічної плитки можна розділити на 2 великі групи:

1. Класичні колекції

2. Сучасні колекції

oktava

Класичні колекції комплектуються по одному і тому ж принципу: фонова плитка двох тонів (більше темна - для низу і світліша - для верху) плюс різноманітні декоративні елементи. Джерело натхнення для класичних колекцій - історія та національні традиції країни-виробника. Так, у італійців дуже популярна антична тематика - імітація мармуру на фонової плитці і рослинні орнаменти на бордюрах і декорах. І все це в бежевій, світло-теракотової, коричнюватої і світло-блакитній кольоровій гамі. Іспанці люблять блискучу плитку з використанням яскравих барвників, "золота і срібла". В англійських колекціях часто присутня вікторіанський стиль. Одне з найбільш популярних стильових напрямків - це італійська класика, тому їй наслідують виробники керамічної плитки багатьох країн, включаючи Росію, Часто лицьова поверхня плиток з класичних колекцій імітує фактуру і забарвлення натурального каменю. Часом у наслідуванні природі виробники доходять до крайнього ступеня натуралізму: штучно состарівают плитку, роблять її лицьову поверхню щербатою, а краї - максимально нерівними, При цьому, чим натуральніше виглядає плитка, тим вона дорожче коштує.

Сучасні колекції більше різноманітні по дизайну. Серед них можна зустріти і однотонну плитку в стилі "хай-тек", і африканську тематику, і плитку, натхненну японським мінімалізмом, і елементи абстрактного живопису, і плитку з гранично геометричним орнаментом, що нагадує конструкторські креслення. У 2002 році відразу у декількох італійських та іспанських виробників з'явилася плитка з фотографічними зображеннями квітів, води, фауни, творів мистецтва та ін, якої багато фахівців пророкують велике майбутнє. Взагалі, лицьова поверхня керамічної плитки - та область, куди спрямовані основні зусилля дизайнерів.

Величезною популярністю користуються плитки, що імітують натуральні матеріали, такі як цегла, метал і навіть мармур. Так, керамічні плитки "під паркет" можна викладати в приміщеннях з високою вологістю, при цьому кладка плитки імітує кладку справжнього паркету. Керамічні плитки, що імітують метал, або кераміка з металевими вставками (заклепками, капелюшками цвяхів) часто використовуються в минималистических інтер'єрах або в інтер'єрах у стилі "хай-тек". Деякі такі колекції комплектують металевими бордюрами з нержавіючої сталі, титанових сплавів або алюмінію.

sovrcol2

Ще одна цікава тенденція - плитка зі світлодіодами, зануреними в товщу прозорого матеріалу. Така плитка, підключена до мережі, поширює навколо себе казкове світіння.

Як кажуть, фантазії людини немає межі. А те, яку колекцію виберіть ви, залежить виключно від вашої фантазії та фінансового забезпечення.

До складу кожної колекції керамічної плитки входять фонові плитки (близько 80%) і декоративні елементи. Фонова плитка необхідна для заповнення простору. Але родзинку облицюванні надають саме декоративні елементи. Всі декоративні елементи однієї колекції (серії) виконані в єдиному стилі, що дозволяє вільно оперувати ними: комбінувати, змінювати місцями, замінювати один елемент на інший ... Без декоративних елементів облицювальна поверхня з однотипною плитки виглядала б монотонно. Виняток - поєднання фонової плитки різних кольорів, малюнків або фактур. І це, до речі, найбільш реальний спосіб заощадити, так як декоративні елементи коштують у кілька разів дорожче фонової плитки (при розрахунку на 1 м 2). Втім, нехай вас не лякає така різниця в ціні. Декоративних елементів багато не потрібно. Не обов'язково купувати куточки і карнизи, не кажучи вже про рамі для дзеркала: можна обійтися нечисленними декоративними вставками і бордюрами, які помітно збагатять інтер'єр. Особливо сміливі та впевнені у своєму художньому смаку люди можуть поєднувати плитки з різних колекцій і навіть від різних виробників. До декоративних елементів належать:

  • декоративні плитки-вставки
  • декоративні панно
  • розон
  • бордюри
  • куточки
  • плінтуси
  • карнизи
  • рами для дзеркал
  • колони