• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Призначення приміщення

Самий основний критерій вибору облицювального матеріалу - це призначення приміщення. Не можна використовувати одну і ту ж плитку для облицювання різних приміщень, не кажучи вже про обробку фасадів або мощенні. Тому перше питання, на яке необхідно дати чітку відповідь: якими експлуатаційними характеристика повинен володіти облицювальний матеріал з урахуванням умов, характерних для даного конкретного приміщення?

Очевидно, що ванна кімната і кухня - приміщення з підвищеною вологістю повітря, тому для їх облицювання не підходять гіпсові плитки або плитки з гігроскопічних гірських порід. До того ж на кухні постійно існує небезпека контакту облицювання з такими хімічно активними речовинами, як жир, масло, органічні кислоти, що також необхідно враховувати при виборі плитки. Для облицювання місці підвищеною механічною навантаженням, наприклад, підлоги на сходовій клітці або в коридорі, необхідно вибирати плитку з міцних матеріалів, наприклад, керамограніта або натурального каменю вулканічного походження. А для зовнішніх облицювальних робіт годяться тільки морозостійкі матеріали з підвищеною резистентністю до агресивних атмосферних впливів.

Нехтування аналізом умов експлуатації облицювального покриття часто загрожує ризиком його швидкого руйнування, навіть якщо обрана вами плитка сама по собі відрізняється високими технічними характеристиками. Просто вона підібрана не до місця. З іншого боку, не варто використовувати плитки з тими експлуатаційними параметрами, які не потрібні, надлишкові. У цьому випадку ви ризикуєте викинути гроші на вітер, заплативши за даремний доважок у вигляді морозостійкості, водостійкості, удароміцності і т.п., які зовсім не потрібні для облицювання. Морозостійкі плитки для добре опалювального приміщення - надмірне марнотратство, також як водостійкі плитки - для вітальні. Навпаки, спокусившись на занадто дешеву плитку, уточніть, чому вона так мало коштує. Можливо, причина в тому, що коло її застосування надто вузький і зовсім не відповідає вашим завданням.

При виборі плитки для підлогового покриття необхідно керуватися не тільки красою, але і практичністю. Враховуйте той факт, що по ній доведеться ходити. До речі, в якому взутті ви плануєте ходити по підлогової плитці: у тапочках або чоботях? Плитка для підлогового покриття в передпокої повинна володіти більшою зносостійкістю, ніж плитка для підлоги у ванній кімнаті.

Нарешті, продумайте таке питання, а чи підходить взагалі плиточная облицювання для даного приміщення. Незважаючи на незаперечні достоїнства, починаючи красою і закінчуючи легкістю у догляді, керамічна або кам'яне облицювання навряд чи доречна в спальній кімнаті або дитячої: їй не вистачає теплоти і затишку. Все-таки цей матеріал більше підходить для тих приміщень, де ми проводимо не надто багато часу.

Передпокій

Передпокій служить-сполучною ланкою між вулицею і квартирою . Це означає, що сюди ми потрапляємо в брудній і нерідко мокрому взутті. До того ж це приміщення з інтенсивним рухом. Тому плитка для підлоги в передпокої повинна володіти високою механічною міцністю, підвищеною стійкістю до стирання, низьким водопоглинанням і високим коефіцієнтом тертя. Таким параметрах більш інших задовольняють неглазуровані керамограніт, вінілова плитка і керамічна плитка з щільною тонкокерамічних структурою (група зносостійкості - III). Важливою вимогою до підлогової плитці є легкість очищення і стійкість до дії хімічних реагентів, за допомогою яких вам доведеться регулярно видаляти бруд. Зверніть увагу, що плитку з рельєфною лицьовою поверхнею чистити важче, ніж гладку.

Необхідно звернути увагу і на зовнішній вигляд плитки, який в даному випадку стає важливою складовою грамотного вибору. Лицьова поверхня повинна бути матовою, неглазурованої, бажано, темною або зернистою забарвлення, на якій бруд не буде кидатися в очі. На світлій або одноколірної плитці сліди тимчасового зносу будуть особливо помітні. Не рекомендовано плитка чорного кольору, гак як на ній помітні навіть невеликі подряпини й відколи, не кажучи вже про білих розлученнях. Також небажана плитка з блискучою поверхнею, яка швидко тьмяніє в місцях найбільших механічних навантажень. До того ж на блискучій поверхню добре видно подряпини та інші ушкодження глазурі.

Ванна кімната

Облицювання - ідеальний варіант для ванної кімнати будь-якого розміру. Плитка добре поєднується з холодним фаянсом сантехнічних приладів, хромом змішувачів і пухнастість рушників. На тлі облицювальної поверхні виграшно виглядають дрібні дрібнички і ваннобанние аксесуари. Для облицювання ванної кімнати використовують плитку з низьким водопоглинанням і високою хімічною стійкістю. Найбільш оптимальний варіант декоративного оздоблення стін у приміщеннях, що піддаються впливу пари і води, - це скляні або тонкокерамічних глазуровані плитки, отримані екструзією (група зносостійкості - I). Водостійкою плиткою можна облицювати всі вертикальні поверхні ванної кімнати або лише невеликий її ділянка (наприклад, душову кабінку).

На ділянках, що мають безпосереднє зіткнення з водою, краще використовувати плитки великого розміру. Тим самим ви зменшите кількість швів між плиткою, які являють собою найбільш вразливі місця облицювання, навіть у разі використання водостійкого шовного заповнювача. Підстава під облицювання при цьому рекомендується обшити водостійкою фанерою товщиною 12 мм, яка, а відміну від штукатурки, під впливом вологи не деформується. Для цього під фанеру роблять дерев'яну раму, яку обробляють спеціальною грунтовкою для дереза. Листи фанери кріплять до готової рамі.

Підлогове покриття у ванній кімнаті повинно бути виконано з матової, злегка шорсткою плитки, так як союз гладкого глянцевого підлоги і води - не найбезпечніший для здоров'я.

Кухня.

Для облицювання кухні підходить як глазурована, так і неглазурована керамічна плитка, з різноманітним орнаментом (найчастіше з «кухонної» тематики: з зображенням посуду, фруктів-овочів, столових приладів ...) і рельєфною текстурою. Також годиться груба кераміка, виконана вручну (типу плитки котто).

Плитка на підлогу повинна бути особливо міцної, водостійкої, з підвищеними механічними і хімічними характеристиками. У цю категорію входять вінілова і керамічна плитка, (група зносостійкості - III). Найбільш уразливі місця, схильні найбільшим агресивним впливам (стать близько плити, мийки і холодильника), вимагають облицювання з хімічно інертного матеріалу.

Для стін кухні підійде водостійка керамічна плитка з щільною структурою і підвищеною хімічною стійкістю. Вона повинна бути менш міцною, ніж для підлоги, так як механічні навантаження на вертикальну облицювання мінімальні.

Для стільниць і підвіконь відбирається водостійка, хімічно інертна плитка, не «чутлива» до високих температур і різким температурних коливань.

Зовнішнє облицювання

Так як зовнішнє облицювання постійно піддається дії такого руйнівного чинника, як погода, то вона повинна бути особливо міцної, морозо-і атмосферостійкою.

Мостову і садові доріжки викладають з особливо зносостійкого кам'яної (у тому числі зі штучного каменю) або керамічної плитки. При цьому не всяка керамічна плитка годиться для мощення: тільки міцна пресована з осклованої структурою (керамограніт) або екструдована (клінкер і котто). Лицьова поверхня плиток повинна володіти високим коефіцієнтом тертя і стійкістю проти утворення плям.

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ