• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Мозаїка (від фр. mоzaique, ит. moscuco або лат. musinum - буквально 'присвячена музам') - це якийсь малюнок, складений з невеликих шматочків одного або різних матеріалів.

Мозаика Перші мозаїчні зображення, що дійшли до наших днів, відносяться до епохи античності. Антична мозаїка розвивалася від нескладних, виламані галькою, візерунків до складних чорно білих або кольорових вишуканих композицій («Діоніс на пантері», IV ст до н.e.). У Візантії мозаїки зайняли панівне становище в системі мальовничого оздоблення храмів (церква Сан-Вітале в Равенні). Знамениті Равеннського мозаїки володіли винятковою силою впливу, їх мерехтлива поверхня, золоті фони збагачували простір храму. Особливою образністю, глибиною і звучністю кольору відрізнялися мозаїки храму Софії у Константинополі. Немає нічого більш нового, ніж добре забуте старе.

інтер'єр душовою, мозайкаВ даний час мозаїка переживає друге народження. Все частіше можна побачити мозаїчні підлоги в самих різних за призначенням приміщеннях: у басейнах, у виставкових залах, холах готелів, у кафе, магазинах, на верандах, у передпокоях і коридорах житлових будинків, і т.д.

Підлогове покриття, виконане технікою мозаїки, може бути досить простим по малюнку, а може представляти собою твір мистецтва з найтоншими переходами світла й тіні, з чудово зробленим малюнком. Складання складних композицій можливо завдяки невеликому розміру елементів мозаїки та широкому спектру їх кольорів.

Мозаика Чудово виглядають також фрагменти мозаїки , виконані, наприклад, у вигляді 'килимів'. Мозаїчна 'килим' з натурального каменю або смальти може служити справжньою прикрасою підлоги у вітальні. Подібні мозаїчні композиції виробляються різної форми і розміру, за готовими малюнками і на замовлення. Можна використовувати центральну частину килима як окреме панно або в поєднанні з фризом, в останньому випадку виходить класичний 'килим'. Така мозаїка добре гармонує з каменем або паркетом.

Раніше влаштування підлоги в техніці мозаїки було тривалим і трудомістким процесом, сьогодні ж сучасні промислові методи дозволяють створювати мозаїчні малюнки в заводських умовах і поставляти замовнику вже готові модулі. Ці модулі є фрагменти зібраного малюнка, наклеєного на аркуші щільного паперу або сітку з полімерних волокон. У разі використання паперу на підставу укладається модуль мозаїки папером зверху. Після того як клейова суміш застигне, папір змивається водою, а шви затираються.

Крім готових модулів можна також придбати і набір розрізнених плиток різного кольору і самостійно скласти з них малюнок як в старі часи.

Малі розміри мозаїки дозволяє легко облицьовувати будь-які криволінійні поверхні, влаштовувати плавні переходи від горизонталі до вертикалі, наприклад, при влаштуванні подіумів, басейнів, тощо

Елементи мозаїки (маленькі квадратні плитки) можуть бути виконані з каменю (мармуру, граніту), кераміки, скла і смальти.

Мозаика Кам'яна мозаїка виконується з натурального каменю, обробленого одним із способів, яким обробляють і великі плити. Кам'яні плиточки можуть бути полірованими, шліфованими, постареним, і т.д. Даний вид мозаїки можна використовувати для влаштування підлог у тих же приміщеннях, де зазвичай застосовуються покриття з натурального каменю.

Кам'яну мозаїку можна також використовувати просто як фрагменти, декоративну вставку в підлогу.

Мозаика Керамічна мозаїка виконується зі шматочків керамічної плитки різного відтінку, величезної колірної гами, що дозволяє створювати практично будь-які малюнки. Для укладання керамічної мозаїки придатні клею, розроблені для облицювання приміщень керамічною плиткою.

Надзвичайно цікавий ефект створює комбінація полірованих і неполірованих поверхонь - під певним кутом зору шматочки мозаїки з полірованим малюнком починають блищати.

Розроблена також спеціальна мозаїка для мокрих приміщень. Її особлива глазур перешкоджає утворенню водного каменю і не вицвітає під впливом води або хімічних розчинників. Саме тому, а також завдяки практично нульовому водопоглинанню, ця продукція прекрасно підходить для басейнів.

Скляна мозаїка являє собою сплав кременистого піску та інших компонентів з добавками офарблюючих оксидів, порошкоподібного золота, авантюрина. Вона має унікальні водовідштовхувальними характеристиками.

Мозаика

До головних достоїнств скляної мозаїки відносяться широкий вибір кольорів (більше 80) і необмежену кількість комбінацій кольорів.

Зразки кольору скляній мозаікіБогатство кольорової палітри представляє широкі можливості для створення декоративних панно, візерунків, мозаїчних сумішей, розтяжок (перехід від найбільш насичених тонів до світлих).

Скляну мозаїку зазвичай використовують для облицювання стін. Спеціально для підлоги випускається інший вид мозаїки - так звана смальта.

Мозаика Від звичайної скляної мозаїки смальта відрізняється особливою міцністю. Скло розтирають в порошок, пресують у форму мозаїки, обпалюють в печах і отримують непрозорий матеріал (у той час як звичайна мозаїка - прозора). Перевагою смальти є те, що вона відмінно підходить для облицювання підлоги в приміщеннях з інтенсивним рухом: сходів та сходових майданчиків, холів і коридорів. Колірна гамма смальти надзвичайно обширна, що дозволяє створювати з неї дивовижні підлогові композиції, які є окрасою будь-якого інтер'єру. Прекрасно вона підходить і для створення фрагментів у вигляді 'килима' в паркетній або кам'яній підлозі.

МозаикаЗолота мозаїка складається із золотої фольги вищої проби, укладеної між тонкими пластинками зі спеціального скла. Виготовлення повністю ручне.

Надзвичайна різноманітність ступеня прозорості, міцність і несприйнятливість до температурних впливів і агресивних середовищ, легкість додання будь-якої форми - ті якості, які роблять скло воістину приголомшливим будівельним і декоративним матеріалом. Завдяки своїм унікальним водовідштовхувальним характеристикам, скляну мозаїку використовують для обробки чаш басейнів, аквапарків, фонтанів, стін басейнів, приміщень і ванних кімнат.

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ