• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Поверхня печей і камінів, складених із звичайної глиняної цегли, часто облицьовують грубними кахлями або кольоровими глазурованими плитками. Звичайно ж, оштукатурена піч більш проста у виконанні, але керамічне облицювання має перед штукатуркою ряд переваг. По-перше, за облицьованої піччю легше доглядати. Її простіше утримувати в чистоті. По-друге, облицювання запобігає проникненню димових газів з печі в житлове приміщення, оскільки утворює захисний панцир.

Облицювання печей і камінів керамічною плиткою

Для непрофесіонала краще порекомендувати облицювання керамічними плитками. Для цієї мети, як правило, використовуються глазурована плитка для підлоги квадратної або прямокутної форми товщиною близько 6 мм. Плитка повинна володіти високими термостійкими якостями і стійкістю до перепадів температур. На тильній стороні плиток повинні бути насічки для більш міцного зчеплення з розчином. Існують і спеціальні пічні плитки з пазами і комплементарними їм гребенями на бічних гра-нях, завдяки яким стає можливою безшовна облицювання. Для того щоб плитка не тріскалася під впливом високих температур, підставу опалювального приладу рекомендується обтягнути сіткою рабицей (на дюбелях) і обштукатурити. Укладання плитки ведуть по обштукатуреної поверхні.

Облицювання з використанням алюмінієвих куточків

Даний спосіб передбачає використання спеціальних алюмінієвих смужок з отворами, які встановлюють у вертикальні шви цегляної кладки печі (каміна). Надалі до смужок на болтах кріпляться алюмінієві куточки (тавровий профіль), між якими і укладають керамічні плитки. Зрозуміло, що вертикальність кладки швів печі не повинна залишати сумніву, в іншому випадку виникнуть серйозні проблеми з облицюванням. Зазор між плитками і цегляною кладкою печі заповнюють розчином.

речі про розчині, для облицювання печей і камінів використовують глиняний або глиняно-цементний розчин, На відміну від цементу глина з підвищенням температури стає тільки міцніше. Склад глини для облицювального розчину не має великого значення.

облицовка Облицювання печей кахлями

Якщо облицювання керамічними плитками проводиться по закінченню основних робіт по зведенню печі, то облицювання кахлями проводять одночасно з кладкою печі. Тому цей спосіб декоративної обробки - більш трудомісткий і вимагає серйозних професійних навичок. Більше того, облицювання печі кахлями те саме що справжнього мистецтва. І, на жаль, в даний момент людей, що володіють цим мистецтвом, стає все менше і менше. Адже в минулі часи кахлі були нашою національною гордістю.

Пічні кахлі - це не просто декоративна обробка. Піч, покрита кахлями, відрізняється більшою тепловіддачею, ніж звичайна піч. З кожного 1 м 2 нагрівальної поверхні кахельної печі тепловіддача збільшується на 0,23-0,3 кВт. Однак викласти печі кахлями не те ж саме, що покрити кахельною плиткою.

Порядок облицювальних робіт такий: першими встановлюють кахлі, а потім до них кріплять цеглу. Укладання кахлів, як і цегли, ведеться по рядах, знизу вгору, починаючи з кутів. До того, як приступити безпосередньо до кладки кахлів на розчині, настійно рекомендуються скласти стінку печі насухо.

Кладка кожного изразцового ряду включає в себе наступні етапи:

1. На звороті кахлю на половину румпи наносять глиняний розчин, у який з силою вдавлюють річкову гальку або цегляний щебінь. Зверху наповнювач зашпаровують розчином кладки і вирівнюють.

2. До внутрішньої сторони кахлів акуратно притискають цеглини.

3. Щоб збільшити міцність кладки, зазори між кахлями заповнюють плоскою щебінкою.

4. Виклавши цеглини до верху изразцового ряду, кахлі стягують між собою дротом, пропущеної через загини милиць. Милиці осаджують, а кінці дроту виводять в цегляну кладку.

5. У вертикальних рядах румпи кахлів скріплюють сталевими скобами.

Найбільш відповідальний момент кахельної кладки - пристрій першого ряду. Якщо ви вже на цьому етапі допустите хоч найменшу помилку, то подальша робота тільки посилить дефект. Для того щоб його виправити, можливо, доведеться розібрати вже укладені ряди кахельної кладки, включаючи перший. При кладці другого і всіх подальших рядів милиці кахлів осаджують до рівня нижче розташованого ряду одночасно з цегляною кладкою. Зверніть увагу, що милиці першого изразцового ряду повинні бути трохи коротше самих кахлів.

облицьовану кахлями піч очищають від бруду. Якщо між кахлями є шви, то їх краще змастити рідким гіпсовим тестом, тоді вони стануть нарядно-білими.

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ