• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Облицювальні плитки роблять не лише зі штучних, але і з натуральних матеріалів, наприклад, з каменю. У порівнянні з керамічними, кам'яні плитки відрізняються:

- особливою міцністю;

- звукопоглощаемость;

- вогнестійкістю;

- стійкістю до хімічних реагентів;

- відносної гігроскопічністю, що не дозволяє використовувати плитки з натурального каменю в приміщеннях з вологістю повітря більше 70%.

Плитка из камня Якщо говорити конкретніше, то експлуатаційні характеристики кам'яних плиток залежать від властивостей вихідного матеріалу (див. таблицю 1). Так, граніт володіє високою щільністю, великою механічною міцністю і низькою гігроскопічністю, тому облицювальні плитки з цієї породи відрізняються великою опірністю механічним і агресивних атмосферних впливів, вони довговічні і підходять для облицювання не тільки внутрішніх, але і зовнішніх поверхонь. Для облицювальних робіт за межами будівлі часто використовуються плитки з сиенита, лабрадориту і габро. Мармур ж менш міцний, тому плитки з цього матеріалу зазвичай застосовуються для облицювання внутрішніх стін і підлоги, а також для створення стільниць і підвіконь.

Що стосується стійкості до хімічних реагентів, то гранітна або базальтова облицювання стійка до кислот, а мармурова або доломітове - до лугів.

Через особливої ​​міцності та стійкості до зовнішніх агресивних впливів кам'яні плитки часто використовують для створення зовнішнього облицювання або декоративного оформлення-ня стін і підлоги в громадських будівлях. Для цих цілей, як правило, беруть тонкі (товщиною до 10 мм) плитки з природного каменю, отримані шляхом розпилу брил гірських і осадових порід з їх наступним шліфуванням і поліруванням. Для створення кам'яних плиток відбирають породи, добре піддаються обробці, - такі, як уже згадані граніт і мармур, кварцит, діорит, сієніт, лабрадорит, габро, сланець, вапняки і туф.

За стандартом кам'яні плитки повинні мати правильну форму, зазвичай квадратну або прямокутну, і рівну лицьову поверхню. У них не повинно бути наскрізних тріщин!

Лицьова поверхня мармурових плиток може бути дзеркальною або лощеною. Допускаються невеликі тріщини не більше ніж на 1/3 товщини плитки. У подальшому їх необхідно буде закрити мастикою.

Плитка из камня Для плиток із шаруватих порід ( наприклад, сланцю) нерівне «обличчя» - не недолік, а характерна особливість, за яку їх і цінують. Такі плитки умовно калібрують по товщині. Це означає, що під товщиною 10 мм може розумітися як плитка 7-міліметрової товщини, так і плитка товщиною до 13 мм. Широкий розкид в товщині плит не є виробничим браком і, скоріше, пов'язаний з природною особливістю породи, що необхідно мати на увазі по ходу облицювальних робіт.

Найчастіше для створення облицювання використовують плитки з граніту і мармуру. І якщо сфера застосування граніту досить широка, то для мармуру існують деякі обмеження. Незважаючи на високу міцність і вологостійкість, мармур, здавалося б, ідеально підходить для оформлення під'їзних доріг, ганку, внутрішнього дворика та інших горизонтальних поверхонь за межами дому. Але саме там-то його використовувати і не варто. Справа в тому, що в дощову погоду мармурова поверхня стає слизькою і перетворюється на реальну загрозу для вашого здоров'я. З цієї ж причини мармур не годиться для облицювання підлоги у ванній кімнаті і на кухні. Що стосується кухні, то тут мармур протипоказаний ще й тому, що легко вступає в хімічну реакцію з усілякими кислотами, природними барвниками (наприклад, чаєм, кавою або ягодами), жирами і маслами. У всіх інших випадках мармур м'яких сортів не рекомендується укладати в місцях з інтенсивним трафіком, так як він швидко зітреться, покриється подряпинами і іншими дефектами.

Плитка из камня Особливе місце на ринку оздоблювальних матеріалів з натурального каменю займає продукція торгової марки «Kerastone», дітища найбільшої італійської фірми «Ceramiche Piemme». Облицювальна плитка «Kerastone» виконана з дробленного білого мармуру, обпаленої при високій температурі. Плитка для підлоги з даного матеріалу відрізняється особливою міцністю, водонепроникністю, морозостійкістю, високою стійкістю до стирання і впливу хімічних речовин. Використовують її як для внутрішнього облицювання (в тому числі у громадських місцях), так і зовні приміщень,

Укладають плитки з натурального каменю зазвичай на цементно-піщаному розчині або полімерцементної мастиці.

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ