• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Підготовка основ під облицювання стін і укладання підлог плитками складається з очищення поверхні від залишків розчину, сколювання напливів і виступів; забивання западин і насічки борозен для кращого зчеплення розчину з основою і очищення від пилу після насічки, промивання водою і грунтування ...

Якщо поверхня, призначена під облицювання, пофарбована олійними або іншими неводними фарбами, плитки можна наклеювати, не знімаючи фарбувальний шар. Забарвлення клейову, а також іншими водними складами обов'язково потрібно зняти. Поверхня, на яку буде клеїтися плитка, необхідно про грунтувати розведеним клейовим складом; гладкі поверхні перед грунтуванням обробити наждачним папером.

Залежно від матеріалу поверхні, що облицьовується можливі відхилення від зазначеної схеми. Наприклад, цегляні і кам'яні стіни, якщо вони мають відхилення і дефекти, необхідно обштукатурити цементно-піщаним розчином складу 1: 4 з подальшим нацарапиваніем борозенок. Дерев'яні та гіпсокартонні поверхні штукатурять із застосуванням металевої сітки з осередками 30X30 мм розчином складу 1: 3-1: 4. Металеву сітку необхідно ізолювати від дерев'яної поверхні шаром руберойду. Масляну фарбу з оштукатурених поверхонь зчищають, як описано в розділі «Малярські роботи». Після цього поверхню насікають.

лицювальні керамічні плитки можуть відрізнятися один від одного за кольором, малюнку і розміром, мати дефекти, отримані при випалюванні, відбиті кромки і кути. Тому перед початком робіт плитки необхідно сортувати. Для добре переглядаються ділянок поверхні, що облицьовується слід відібрати плитки одного розміру, використовуючи для цієї мети шаблон, хрестовину з двох дерев'яних брусків або рамку-клітинку, розміри якої рівні стандартним габаритам плитки (браковані плитки можуть бути вико-вани для виготовлення половинок, чвертей і т. п.).

Поверхня призначену під облицювання плитками, провешивают і розмічають. Починаючому майстрові необхідно ретельно перевірити вертикальність поверхні і кутів за допомогою схилу. З урахуванням товщини розчину в кутах облицьовується трохи вище верхньої межі облицювання, забивають цвяхи і натягують шнур. У послідовності, описаної раніше, встановлюють маякові цвяхи у всіх основних точках. Потім за допомогою плитки і лінійки розмічають майбутню облицювання, підраховують кількість плиток в ряду, можливі половинки і т.п.

Якщо облицювання ведеться в приміщеннях, де ще немає підлог, необхідно намітити на стіні лінію чистої підлоги і по ній встановити і добре закріпити рейки, які будуть підтримувати перший ряд плиток. Якщо підлоги існують, перший ряд безпосередньо примикає до них.

Облицювання зовнішніх поверхонь стін починають після закінчення кладки, яку виконують впустошовку. Якщо кладка з повним швом, то поверхню необхідно насікти або розчистити шви на глибину 10-12 мм.

Підготовчі роботи перед облицюванням зовнішніх поверхонь такі ж, як і при обробці внутрішніх стін. Різниця полягає лише в тому, що маяки слід встановлювати на ділянках, обмежених елементами фасаду будинку (віконними і дверними отворами, підвіконням, карнизом) з таким розрахунком, щоб шви облицювання збігалися з вертикальними і горизонтальними елементами членувань.

Для укладання плиток на підлогу має бути жорстке, підготовлену основу, з міцною і рівною поверхнею. Всі дефекти на підставі необхідно усунути.

Пристрій підстави (стяжка) - одна з найважливіших операцій, що обумовлюють якість майбутнього облицювання. Стяжка - це шар цементно-піщаного розчину, який утворює жорстку кору по не твердим або пористим елементам перекриття. Вона влаштовується також для вирівнювання поверхні підлоги або перекриття, додання покриттю заданого ухилу і т.п. Товщина стяжки на бетонному перекритті або підставі - 15-20 мм. Якщо стяжка укладається на ізоляційний матеріал, що лежить на підстильному шарі, її товщина досягає 40-50 мм. При влаштуванні плиткового статі на дерев'яній основі його поверхню прикривається шаром гідроізоляції (наприклад руберойд, поліетиленова плівка), потім металевою сіткою і після цього укладається стяжка товщиною 30 мм.

Для стяжки застосовується розчин складу (1: 3) - (1: 4). Стяжку найкраще виконувати по маякових елементам. Для цього дві рейки, рівні товщині стяжки, встановлюються строго горизонтально уздовж приміщення і закріплюються гіпсовим розчином. Потім проміжок між рейками заповнюється цементно-піщаним розчином і розрівнюється правилом. Після того як стяжка затвердіє, рейки і гіпсовий розчин видаляють, а що залишилися поглиблення в стягуванні заповнюють розчином.

Розбивка приміщення полягає в попередній розкладці фризовим рядів плиток з метою визначення кратності розмірів плитки і підлоги. Якщо плитки виходять за межі площі підлоги на 10-20 мм, їх краще не рубати, а прорізати штукатурку і завести їх в пророблені пази.

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ