• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Залежно від вихідної сировини, технології виготовлення і технічних характеристик керамічну плитку ділять на кілька техніко-комерційних типів:

  1. майоліка
  2. фаянс
  3. оттофорте
  4. терралья
  5. монокоттура
  6. бикоттура
  7. котто
  8. клінкер

Крім перерахованих вище типів, виділяють ще червоний грес і грес порчелланато. Незважаючи на химерні назви, мова йде про що став уже звичним керамічному граніті. Але про нього мова нижче.

Майоліка

Це крупнопористая плитка з кольоровою основою і лицьовою поверхнею, як правило, покритої непрозорою глазур'ю, на яку нанесений яскравий малюнок. Для виробництва майоліки беруть кар'єрні глини, що містять пісок, карбонатні фракції і оксиди заліза. Плитка виходить методом пресування з наступним подвійним випалюванням.

Майоліка відрізняється високою механічною міцністю і стійкістю до утворення кракелюров, але через пористої основи легко вбирає воду, тому може бути використана тільки для обробки внутрішніх стін в сухих приміщеннях. Водопоглинання майоліки - від 15 до 25%.

Незважаючи на обмежену область використання і енергоємний подвійне випалення майоліка користується стійким попитом завдяки високим декоративним достоїнств, міцно асоціюється зі старовиною. Плитка

володіє округлими формами і приємним кольором. Найбільш поширені розміри плитки; 150x150, 150x200 і 200x200 мм.

Майоліка також називається "глазурованим фаянсом" або "глазурованої теракотою".

Фаянс

За технічними параметрами і технології виготовлення фаянс дуже схожий на майоліки, від якої відрізняється тільки вихідною сировиною. Фаянс виготовляють з білої глини (каоліну), завдяки чому його часто називають "білою керамікою". Фаянсові плитки отримують методом пресування з вогнетривких глин з додаванням речовин, що знижують температуру плавлення.

Водопоглинання фаянсу 10-20%. Лицьова поверхня плиток завжди покрита глазур'ю, прозорою або непрозорою. Використовують фаянсові плитки головним чином для укладання внутрішніх підлог і рідше - облицювання стін всередині приміщення.

Коттпофорте

коттофорте являє собою пресовану плитку, отриману подвійним випалюванням при низькій температурі і покриту непрозорою глазур'ю. Плитка коттофорте з'явилася в Італії в 60-х роках 20 століття і до цих пір виготовляється майже виключно на заводах, розташованих на території області Емілія-Романья. В даний час керамічну плитку з технічними та естетичними властивостями, характерними для плитки коттофорте, отримують при одноразовому випалюванні, що є економічно більш вигідним.

коттофорте виробляється з суміші як мінімум двох сортів глин з додаванням шамоту, завдяки чому плитка відрізняється високою міцністю, що дозволяє використовувати її для створення підлогових покриттів. Власне кажучи, ця плитка і була придумана як плитка. Водопоглинання коттофорте - від 7 до 15%, що нижче, ніж у майоліки або фаянсу.

Найбільш поширений формат плиток: 150x250, 200x200 і 200x300 мм. Лицьова поверхня коттофорте часто прикрашена малюнком.

терральі

Це біла керамічна плитка, що отримується подвійним випалюванням. Відрізняється білою основою, на яку наноситься малюнок, після чого лицьову поверхню плитки покривають шаром склоподібної глазурі. Використовується в основному для облицювання внутрішніх стін. Класичний розмір терральі - 150x150 мм.

У силу великої дорожнечі вихідної сировини і витрат на виробництво терралья практично зникла з прилавків магазинів, поступившись місцем більш дешевої кераміці одинарного випалу. У Росії даний тип керамічної плитки зустрічається вкрай рідко.

Монокоттура і бикоттура

Монокоттура - це не тільки технологія одинарного випалу, але і плитка, що пройшла одинарний випал. До монокоттура відносять всі глазуровані плитки одинарного випалу з самими різними фізичними властивостями.

Умовно монокоттура можна розділити на 3 підтипи:

1. червона плитка одинарного випалення - плитка з кольоровою (червоної) основою з глини з високим вмістом оксидів заліза;

2. світла плитка одинарного випалення - плитка з білої основою з глини, що не містить заліза;

3. монопороза - плитка з пористою основою, вироблена з глини з високим вмістом карбонатів (як для виробництва майоліки).

Залежно від технології виробництва монокоттура поділяється на:

1. пресувати-емальовані плитки, отримані нанесенням порошкоподібного емалі в момент пресування;

2. емальовані по розпеченому корпусу плитки, одержані шляхом нанесення спеціальних гранульованих емалей на розпечений корпус.

На відміну від плиток подвійного випалу (майоліки, фаянсу, коттофорте) монокоттура - більш щільна, водостійка і з більшою механічною міцністю. Її часто використовують для створення підлогового покриття. Власне кажучи, саме для цих цілей монокоттура і була винайдена. Втім, підходить вона і для облицювання стін. Морозостійкі види монокоттури годяться для зовнішніх підлог, але тільки в місцях з невеликим рухом.

Монопороза відрізняється досить-високим водопоглинанням, слабкий міцністю і за своїми властивостями наближається до плитки подвійного випалення, а тому може бути використана тільки всередині приміщення. Лицьова поверхня монопорози зазвичай імітує натуральний мармур. Найбільш поширені розміри: 100x200, 200x200 до 400x400 мм.

За аналогією з монокоттурой, плитка подвійного випалу називається "бікоттури" (так само, як і технологія подвійного випалу).

Котто

Як правило, це неглазурована плитка одинарного випалу, яка відрізняється високою міцністю, стійкістю до хімічних реагентів і атмосферних впливів, низькою стираністю і, як наслідок, завидною довговічністю. Водопоглинання котто варіюється від 3 до 15%. Незважаючи на те, що котто володіє пористою основою, вона використовується, в основному, для створення підлогових покриттів, у тому числі за межами приміщення. Справа в тому, що плитка котто виходить не пресуванням, а методом екструзії, завдяки чому пори володіють формою і будовою, відмінними від пір пресованих плиток подвійного випалу.

Найчастіше котто має квадратну або прямокутну форму, але не завжди. Метод екструзії дозволяє отримувати плитку найхимернішої конфігурації. Найбільш ходові розміри: 250x250, 300x300, 200x400 і 400x600 мм. Корпус котто має різноманітну натуральну забарвлення жовтої, коричневої і червоної гами. Лицьова поверхня зазвичай обробляється спеціальними щітками, внаслідок чого «а ній з'являються тверді горбки. Остаточно поверхню котто може бути відполірована, відшліфована або, навпаки, зроблена навмисне шорсткою. Останнім часом з'явилися плитки котто з повністю або частково глазурованою особою. Завдяки рукотворного дизайну котто виглядає надзвичайно ефектно і використовується для створення інтер'єрів в рустікальном або етнічному стилі. У зв'язку з цим слово "котто" часто межує з епітетами "сільська плитка", а також "тосканская плитка" і "флорентійська плитка".

Готові покриття для підлоги всередині приміщення, виконані з плитки котто, зазвичай натирають восковою мастикою або просочують спеціальними складами, що не тільки зменшує водопоглинання, а й підвищує естетичні і гігієнічні властивості плитки. Статеві покриття поза приміщення не піддають такій обробці, так як просочення може привести до пошкодження плитки в результаті низької температури.

Клінкер

Клінкер являє собою плитку одинарного випалу з ущільненої різнобарвною основою. До даного техніко-комерційному типу належить плитки з різними технічними параметрами. Незмінними залишаються тільки такі параметри клінкеру, як величезна механічна міцність, стійкість до агресивних впливів і стирання, здатність витримувати різкі перепади температур.

Зазвичай до складу суміші для виробництва клінкеру входять неоднорідні сорти глини з додаванням фарбників, енергетичних плавителей і шамоту. Виготовляється клінкер, як правило, шляхом екструзії через отвори найрізноманітнішої форми. Тому форма плитки може бути як традиційної (квадратної або прямокутної), так і химерної. Деякі виробники проводять клінкер методом пресування.

Клінкер - плитка одинарного випалу, але в порівнянні з монокоттурой володіє більш щільною структурою. Причина виняткової щільності клінкеру - у високотемпературному випаленні (при 1250 °С аж до початку остеклененія). Саме випал при високих температурах захищає кераміку даного типу від механічних навантажень, абразивних впливів і агресивних хімічних реагентів.

Лицьова поверхня клінкеру може бути неглазурованої, глазурованої і покритою "сіллю" - тонким шаром прозорої склоподібної маси. Розміри клінкеру - найрізноманітніші, але найбільш популярні наступні: 120x240, 200x200 і 300x300 мм.

Через високу міцності і низького водопоглинання (від 0 до 6%} клінкер зазвичай використовують за межами будинку: викладають їм доріжки і внутрішні дворики, облицьовують фасади, застосовують при будівництві басейнів. клінкерної покриття просто в обслуговуванні і легко чиститься.

 

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ