• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Отже, керамічна плитка є найдавнішим оздоблювальним матеріалом, анітрохи не втратили актуальності і в наші дні. Причина її неослабної популярності сьогодні - у цілої сукупності факторів. По-перше, у величезному асортименті. По-друге, у відносній дешевизні. Але головне - в найбільш оптимальному співвідношенні таких технологічних характеристик, як механічна міцність, стійкість до стирання, морозостійкість, вогнетривкість, стійкість до впливу хімічних реагентів і атмосферних явищ, гігієнічність і пр. Саме тому керамічну плитку можна зустріти на кухнях і у ванних приміщеннях як дорогих заміських котеджів, так і призначених на знесення «хрущовок».

 

У цілому під «керамікою» маються на увазі глиняні вироби, обпалені при високій температурі (більше 900°C). Це і посуд, і сантехнічні прилади, і такі будівельні матеріали, як цегла або черепиця. І, звичайно ж, облицювальна плитка. Всі керамічні вироби мають загальні властивості, зумовлені хімічним складом і фізичним будовою матеріалу:

—твердість;

- механічну міцність;

- жорсткість;

- крихкість (низьку опірність ударів);

- хімічну інертність.

В результаті високотемпературного випалу керамічна плитка набуває частково скловидну структуру, завдяки якій вона не деформується і не згинається під дією механічних навантажень. Чим товщі керамічна плитка, тим вище її жорсткість і стійкість до деформування. Межа міцності облицювання з керамічної плитки в 10-20 разів перевершує аналогічний межа для цементу або залізобетону.

Однак, який би міцною і твердою керамічна плитка не була, вона не може виконувати несучу функцію. А тому вкрай важливі характеристики поверхні, до якої вона буде кріпитися, а також якість укладання плитки. Не малу роль відіграють і характеристики розчинного прошарку. Зазвичай для укладання керамічної плитки використовують такі розчини кладок, як цементно-піщану суміш, мастику або спеціальний клей. В ідеалі розчинний шар повинен бути бездоганно рівним і злегка шорстким (для кращого схоплювання з плиткою).

Через хімічної інертності керамічна плитка не вступає в реакцію з іншими речовинами, що не розчиняється і не змінює забарвлення при контакті з більшістю хімічних реагентів, не виділяє отруйних речовин при нагріванні і не горить . До того ж вона не проводить електричний струм. Під впливом сонячних променів керамічна плитка не линяє. На поверхні плитки не можуть довго існувати мікроби.

Іншими словами, при грамотно проведених облицювальних роботах і дотриманні умов експлуатації покриття з керамічної плитки прослужить вам вірою і правдою довгі роки.

Вихідна сировина

Керамічна плитка являє собою штучний продукт, отриманий з глиняного розчину з додаванням кварцового піску, алюмосилікатів кальцію і магнію {польових шпатів), карбонатів та інших речовин. У цілому компоненти, що використовуються для приготування кераміки можна розбити на 3 групи:

1. глинисті;

2. кварцові;

3. фельдшпатові і / або карбонатні.

Глинисті компоненти забезпечують пластичність маси, необхідну для формування плитки. Кварцові компоненти утворюють «кістяк» плитки. А фельдшпатові і карбонатні складові надають обоженную виробу необхідну скловидну структуру.

Залежно від виду глинистої складової корпус керамічної плитки може бути білим, червоним або безбарвним. Плитка з червонувато-коричневим корпусом виходить з червоної глини; біла плитка формуется з білої глини (каоліну). Використовуючи різні суміші глин, можна отримати плитку з корпусом сірого кольору.

Зверніть увагу, що колір вихідної сировини не впливає на якість керамічної плитки. Тому не варто вірити продавцям, які накручують ціну, виходячи тільки з того, що корпус плитки виконаний з каоліну. Справедливості заради, слід зазначити, що плитка з білої глини дійсно коштує трохи дорожче плитки на основі червоної глини, але пояснюється це комерційними причинами. Каолін добувають переважно у Франції, Великобританії та Німеччини, а значить, і плитка з цього матеріалу - в масі своїй французької, англійської або німецької походження, що не може не позначитися на ціні. Єдина істотна відмінність каолінового плитки - в тому, що вона володіє більш точними геометричними розмірами, так як біла глина пластічнєє червоною.

У глазурованої плитці основа під шаром емалі не видно, тому не має значення, якого вона кольору. Інша річ - неглазурована плитка, одноколірна по всій товщині. У даному випадку естетичні властивості плитки безпосередньо залежать від кольору вихідної сировини. І тут прогрес поспішає задовольнити найнеймовірніші капризи покупців: використання барвників дозволяє отримати плитку самого різного відтінку.

Структура матеріалу

Що дійсно впливає на технічні параметри і якість керамічної плитки, так це ступінь її пористості.

Залежно від структури матеріалу керамічна плитка буває:

1. щільною (спеченной або тонкою);

2. пористою (грубою).

Найчастіше ступінь пористості керамічної плитки можна визначити на око. Тонкокерамічних плитки з щільним, як скло, корпусом мають на зламі однорідну і гладку структуру. Плитки з пористим корпусом відрізняються грубозернистим будовою. Там же, де структура матеріалу залишається під питанням, на допомогу приходить звичайна вода. Опустіть плитку у воду і подивіться, як швидко вона почне вбирати її. Чим більше води «поглине» плитка, тим більше пористою вона є.

Зверніть увагу, що пори в корпусі керамічної плитки мають різну форму і систему повідомлення, а тому по-різному впливають на властивості матеріалу. За даним параметром розрізняють плитки:

- з «відкритою пористістю», у яких пори основи повідомляються із зовнішньою поверхнею;

- з «закритою поверхнею», коли пори не повідомляються між собою і, як наслідок, не досягають поверхні плитки.

Говорячи про пористості основи керамічної плитки, зазвичай мається на увазі саме «відкрита пористість».

Від пористості («відкритої пористості») керамічної плитки залежить її найважливіша технологічна характеристика - водопоглинання.

Водопоглинання - це показник того, скільки вологи може увібрати в себе керамічна плитка. Загальна закономірність така: чим більше часу, тим вище водопоглинання. Однак якщо підходити до даного питання більш прискіпливо, то ступінь водопоглинання визначається не стільки кількістю пор, скільки їх формою і характером розподілу. Зокрема, існують різновиди пористої плитки (наприклад, котто), які відрізняються низьким водопоглинанням. При спіралеподібних порах, характерних для плиток, отриманих методом пресування, водопоглинання відбувається по всій товщині плитки. При широких порах вода вбирається, в основному, тільки зовнішніми шарами.

Водопоглинання визначає багато технічні та експлуатаційні характеристики керамічної плитки, а тому є класифікаційною властивістю. Оптимальне водопоглинання керамічної плитки повинна становити максимум 16%. Плитка з водопоглинанням менше 3% вважається морозостійкої. Стосовно до глазурованої плитці величина водопоглинання стосується тільки основи, але не глазурі.

Чим нижче водопоглинання плитки, тим вище її морозостійкість, механічна міцність, опірність навантаженням на вигин і, як наслідок, тим більше термін служби облицювання. Саме тому для зовнішніх облицювальних робіт і створення підлогового покриття вибирають плитку з щільною (тонкокерамічних) структурою. Спеченная до щільності скла керамічна плитка виходить при використанні певних типів сировини в умовах високотемпературного випалу. Найбільш щільна плитка з найменшим водопоглинанням - це керамограніт, водопоглинання якого не перевищує 0,5%. За ним йдуть клінкер і деякі види монокоттури.

Навпаки, пориста структура легко вбирає вологу, яка просочується в підстильний шар і збирається у швах. При низьких температурах вода замерзає і розширюється, в результаті чого в облицюванні створюється сильна напруга, що сприяє її руйнуванню. Саме тому керамічну плитку з пористою структурою не рекомендується використовувати для зовнішнього облицювання і облицювання приміщень з підвищеною вологістю повітря (ванної кімнати та кухні). Найбільш високим значенням водопоглинання володіють такі типи керамічної плитки, як майоліка, фаянс і коттофорте.

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ