• Русский
  • Український
Ваш кошик порожній

+380 (44) 362-90-06

📱+380 (93) 875-33-03

Упаковка несе всю необхідну інформацію про керамічну плитку: її сортність, ступінь морозостійкості, групу зносостійкості, клас поверхневої стійкості, клас стійкості до впливу агресивних середовищ, категорію безпеки, спосіб формування, кількість випаленням , призначення, розмір (калібр) та іншу. Головне - навчитися цю інформацію читати.

Насамперед зверніть увагу на колір маркування на упаковці. Це не просто фантазія дизайнера, а інформація про якість плитки. За міжнародними нормами вся маркування червоного кольору відповідає продукції 1-го сорту, синього кольору - 2-го сорту і зеленого кольору - 3-го сорту.

Зробимо невеликий ліричний відступ, що стосується сортності керамічної плитки. Існує міжнародний стандарт ЕN 98, згідно з яким визначають сортність плитки. Так, для першого сорту допустимо 5% плитки з дефектами в кожній партії; для другого сорту частка плитки з відхиленнями від функціональних параметрів плитки збільшена до 25%. Під третім сортом розуміється партія, в якій частка дефектної плитки перевищує 25%. Насправді, кожен виробник сам визначає сортність своєї продукції і простежити, до якого ж сорту насправді стосується ця плитка, практично неможливо. З іншого боку, не варто впадати в паніку, оскільки основна частина керамічної плитки, як вітчизняного, так і імпортного виробництва, відповідає першому сорту. Продукція второга сорти, як правило, не перевищує 10%. Товару третього сорту і того менше. Але гарантій, що він вам не дістанеться, не дасть жоден продавець.

Про призначення плитки говорить відповідна піктограма (символіка) на упаковці. Якщо це кисть руки, значить перед вами плитка для стін. Якщо - ступня на темному тлі, значить, ви маєте справу з підлоги плиткою. Піктограма "сніжинка" вказує на морозостійкість керамічної плитки. Додаткову інформацію про цей параметр дають наступні позначення:

АI і ВI - морозостійка плитка, придатна для зовнішніх робіт

А II і В II - плитка середньої морозостійкості

АIII і В III - плитка, придатна тільки для внутрішніх облицювальних робіт.

Символ "пелюстка полум'я" несе інформацію про кількість обжигов, через які пройшла глиняна заготовка. Цифра 1 біля піктограми вказує на одинарний випал, цифра 2 - на подвійний. Присутність на упаковці двох однакових піктограм вказує на підвищену якість виробу (в рамках даного критерію).

Особливу групу складають кислототривкі керамічні плитки, призначені для облицювання приміщень, що піддаються впливу кислот. До них відносяться плитки з маркуванням:

КШ і ТКШ - шамотні плитки;

КФ - порцелянові плитки;

ТКД - дунітової плитки;

КС - плитки напівсухого пресування.

Щоб полегшити вибір, варто орієнтуватися на загальноприйняте розподіл по зносостійкості. Вся плитка поділена на п'ять груп (PEI, по європейській класифікації). Група PEI-I призначена для стін, PEI-II і PEI-III - для підлогових покриттів у вологих приміщеннях, а підлоги в кімнатах краще покрити плиткою PEI-IV. Найстійкіша плитка - PEI-V, вона вважається професійною і часто укладається в громадських будівлях - магазинах, на стадіонах, вокзалах. Якщо плитку планується використовувати поза теплих приміщень, потрібно звернути увагу на вологопоглинання та морозостійкість - ці дві якості нерозривно пов'язані. Чим більше вологопоглинання, тим менш морозостійка плитка. Загалом, морозостійкого прийнято вважати, з водопоглинанням менше 3%. Ці ж різновиди плитки можна без побоювання застосовувати в басейнах і лазнях. Досить важливим параметром є і хімічна стійкість - здатність виробу нешкідливо для себе витримувати контакт з агресивними речовинами (побутовою хімією, плямами, добавками для басейнів, солями і кислотами). Тут «правлять бал» норми ISO 10545-13. Згідно з ними, керамічна плитка глазурована (GL) і неглазурована (UGL), класифікується в порядку убування стійкості таким чином:

  • клас АА - продукт за результатами тестів не має ніяких видимих ​​змін зовнішнього вигляду;
  • клас А - продукт за результатами тестів має легкі (незначні) зміни зовнішнього вигляду;
  • клас В - продукт за результатами тестів має середні зміни зовнішнього вигляду;
  • клас С - продукт за результатами тестів має часткову втрату первинного зовнішнього вигляду;
  • клас D - продукт за результатами тестів має повну втрату первинного зовнішнього вигляду.

Перед літерою, що позначає клас, додають букву (або дві літери) з абревіатури типу плитки, G (GL) - глазурована, U (UL) - неглазурованная.Такім чином, маркування ULA або UA слід розуміти як «плитка неглазурована, відповідна класу А», а знак GB (GLB) - «плитка глазурована, відповідна класу В».

ВАМ ПОТРІБЕН ПЛИТОЧНИК ?

БУДЬ ЛАСКА, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ ПРОТЯГОМ ДНЯ